breadcrumbs_revolution_theme

Стоматологія

Наші улюбленці, як і ми самі, стикаються з різноманітними стоматологічними проблемами. Зубний біль і дискомфорт в пащі приводять до зміни поведінки тварини: вона стає неспокійною, дратівливою, відмовляється від їжі. Показанням до звернення до лікаря-стоматолога є наявність одного чи декількох нижченаведених симптомів:

• Неприємний запах з пащі;

• Різноманітні травми зубів і ротової порожнини;

• Утворення зубного каменю;

• Зміна кольору зубної емалі;

• Рухливість зубів, утворення припухлостей на морді;

• Кровоточивість ясен, слинотеча;

• Больові відчуття, внаслідок яких тварина відмовляється від їжі.

Однією з найпоширеніших стоматологічних проблем у тварин, на яку часто скаржаться власники, є утворення зубного каменю. Це відбувається внаслідок утворення в пащі тварини зубного нальоту, що складається з залишків їжі. Наліт накопичується, ущільнюється, стаючи ідеальним поживним середовищем для патогенних мікроорганізмів. З часом такий наліт мінералізується і перетворюється в тверді конкременти – так званий зубний камінь. Зубний камінь, особливо в запущених випадках, здатний сильно травмувати ясна тварини і навіть привести до втрати зубів. Аби уникнути цього, в умовах клініки проводиться зняття зубного каменю – чистка зубів за допомогою спеціального ультразвукового обладнання з наступним поліруванням поверхні зубної емалі. При проведенні процедури застосовуються лише безпечні сертифіковані засоби, дозволені до застосування в ветеринарії.

Важливо! Спроби самостійно видалити зубний камінь в домашніх умовах можуть травмувати зуби і ясна тварини і значно ускладнити ситуацію.

Найкращою профілактикою утворення зубного каменю є тверді ласощі, а також регулярне чищення зубів з використанням спеціальної пасти. У випадку надмірного каменеутворення необхідно ввести в раціон спеціальні харчові добавки і користуватись засобами захисту емалі, що допомагають знизити інтенсивність утворення зубного нальоту.

Відомо,що найкращим методом лікування є профілактика. Для мінімізації ризиків виникнення стоматологічних проблем у вашого улюбленця необхідно регулярно і своєчасно проходити профілактичні огляди у ветеринарного стоматолога. Рекомендовано це робити з наступною частотою:

• Молодим тваринам – 1 раз на рік;

• Тваринам старше 4 років – 2 рази на рік;

• Собакам карликових порід – 2-4 рази на рік.

Знайомство з ветеринарним стоматологом слід починати з віку 4-7 місяців, коли у тварини відбувається заміна молочних зубів постійними. В процесі огляду лікар визначить наявність патологій, за необхідності призначить додаткові дослідження (наприклад, дентальну рентгенографію) і дасть рекомендації по догляду за зубами і ротовою порожниною вашого улюбленця.

Як правило, ретельний огляд і рентген тваринам можливо провести лише після попередньої седації. В даному випадку седація – максимально щадний і гуманний метод огляду, оскільки дозволяє уникнути болю, стресу, а також можливого травмування при фіксації пацієнта. Для цього прийом лікаря-стоматолога при необхідності проводиться в присутності лікаря-анестезіолога, який, врахувавши всі об’єктивні фактори (вік пацієнта, наявність хронічних захворювань та ін.) розробить анестезіологічний план і підбере необхідні для цього препарати. В результаті проведеної седації тварина розслабляється і лікар-стоматолог отримує можливість провести огляд і зробити рентгенівські знімки. По результатам проведених досліджень лікар встановить діагноз і запропонує схему лікування. В деяких випадках для уточнення діагнозу можуть знадобитися додаткові обстеження.

Санація ротової порожнини тварини також проводиться під анестезією. Процедура включає в себе зняття зубного нальоту і видалення каменю скалером, чистку під’ясневого простору, полірування зубної емалі з застосуванням адгезивної пасти, а також видалення уражених зубів. В тяжких випадках для лікування запального процесу можуть призначатися антибіотики.

Уточнити вартість, записатись на огляд і консультацію спеціаліста можна за телефонами ветеринарної клініки «Сімейний улюбленець»

(044) 332 83 33 , (066) 181 18 06, (097) 750 37 00, (063) 065 64 05