breadcrumbs_revolution_theme

Кардіологія

Як визначити, в яких випадках вашому улюбленцю необхідна консультація кардіолога?

Існує ряд симптомів, які власник тварини може визначити візуально, я які вказують на наявність проблем в роботі серцево-судинної системи. До них відносяться:

• непереносимість навантаження,

• задишка,

• кашель,

• у кішок може спостерігатися порушення опори на одну або обидві задні (рідше передні) кінцівки (може вказувати на тромбоемболію).

Такі симптоми, хоч і не є специфічними, однак потребують невідкладного звернення до лікаря.

Часом захворювання серця протікають безсипмтомно, і їх можливо виявити тільки на прийомі у ветеринарного лікаря. Такі порушення в роботі серцево-судинної системи часто виявляють при проведенні скринінгу перед будь-яким оперативним втручанням, необхідністю проведення санації зубів чи будь-яких інших маніпуляцій, що потребують застосування анестезії.

Небезпека кардіологічних хвороб у домашніх улюбленців полягає в тому, що вони можуть протікати і прогресувати, залишаючись цілковито непомітними для власників аж до розвитку важких станів і таких, що загрожують життю. Для запобігання розвитку такого сценарію, ветеринарні лікарі наполегливо рекомендують проводити улюбленцям профілактичну діагностику.

Як діагностують кардіологічні патології?

Основним методом досліджень при діагностиці кардіопатологій є метод УЗД. Якщо є підстави запідозрити у тварини дірофіляріоз, лікар застосує лабораторний експрес-тест на наявність мікрофілярій.

Найбільш розповсюдженими кардіологічними проблемами тварин є:

Дірофіляріоз – паразитарне захворювання, при якому організм вражається гельмінтами-мікрофіляріями. При цьому вогнища ураження часто локалізуються в серці. Дірофіляріозом хворіють переважно собаки, а переносниками збудника виступають комарі. Для уникнення зараження тваринам необхідно своєчасно проводити профілактичну обробку.

Гіпертрофічна кардіоміопатія (ГКМП) – найчастіше зустрічається у кішок. До неї особливо схильні деякі з порід: мейн-куни, британські, шотландські і регдолли. Крім того, у літніх кішок часто розвивається артеріальна гіпертензія, що потребує ретельного контролю, регулярного вимірювання і коригування підвищеного артеріального тиску.

У собак доволі розповсюдженим захворюванням серцево-судинної системи є дилатаційна кардіоміопатія (ДКМП), до якої особливо схильні собаки крупних порід. Для дрібних порід характерним захворюванням є ендокардіоз мі трального клапана.

Значно рідше зустрічаються вроджені пороки серця. Також пороки серця можуть бути спадковими або сформуватися спонтанно внаслідок дії різноманітних негативних факторів або як ускладнення після перенесених інфекційних захворювань.

Як лікують кардіопатології?

На жаль, лише деякі з серцево-судинних патологій вдається вилікувати повністю. Більшість таких хвороб потребують пожиттєвого лікування. Після встановлення точного діагнозу пацієнту розписують схему лікування, дози і частоту прийому необхідних препаратів. В процесі лікування необхідне регулярне обстеження у лікуючого ветеринарного лікаря.

Що стосується паразитарного захворювання – дірофіляріозу, то, на щастя, його вдається вилікувати повністю. Однак оптимальним варіантом боротьби з мікрофіляріями є регулярна профілактична обробка тварини.


Попередній запис обов'язковий. Записатися на прийом до ветеринарного лікаря-кардіолога ви можете за телефонами ветеринарної клініки «Сімейний Улюбленець»:

(044) 332 83 33, (097) 750 37 00, (063) 065 64 05, (066) 181 18 06