breadcrumbs_revolution_theme

Хірургія

Як би не хотілось нам уникнути проблем зі здоров’ям, в житті часто трапляються ситуації, коли без допомоги хірурга не обійтись. Клініка «Сімейний улюбленець» завжди готова прийти вам на допомогу і надати широкий спектр якісних хірургічних послуг.

Рішення про необхідність хірургічного втручання приймає тільки ветеринарний лікар після ретельного обстеження тварини, всебічного вивчення анамнезу і характеру перебігу захворювання. При цьому життєво необхідно вияснити наявність супутніх патологій та інших факторів ризику, зважити можливі методи лікування, вибравши з них, за можливості, найбільш щадні для тварини. Навіть в так званих нескладних випадках, коли йдеться про проведення операції по стерилізації або іншого втручання молодим і здоровим тваринам, рішення залишається не за власником тварини, а за ветеринарним лікарем.

Якщо існують підстави припустити наявність захворювання, що потребує хірургічного втручання, попередньо проводиться ретельне обстеження тварини, враховуються поточні скарги і симптоми, раніше встановлені діагнози, наявність хронічних захворювань і вроджених патологій. Також лікарем призначається комплекс лабораторних досліджень, що складається з аналізів та лабораторної діагностики, що дозволяє отримати точну діагностичну інформацію про стан здоров’я тварини і уточнити попередній діагноз. До комплексу, як правило, включається загальний і біохімічний аналіз крові, УЗД, ехо-кардіограма, рентген, однак в залежності від діагнозу лікар може призначати додаткові обстеження. На підставі отриманих результатів лікар та анестезіолог оцінюють операційні і анестезіологічні ризики, складають прогноз очікуваних наслідків і приймають остаточне рішення. Винятки складають стани, що потребують невідкладної допомоги: заворот шлунка, масивні внутрішні кровотечі, проникаючі поранення черевної порожнини та ін. В таких випадках операція проводиться в ургентному порядку, оскільки ризики для життя у випадку зволікання дуже високі і можуть спричинити ускладнення аж до летального результату.

Важливо: спеціалісти клініки «Сімейний улюбленець» не проводять втручань, не потрібних пацієнту. До них відносяться так звані косметологічні процедури – купірування вух і хвоста, операція «м’яка лапка» у котів.

Планові хірургічні втручання проводяться хірургічною бригадою, що складається з лікаря-хірурга, його асистента та лікаря-анестезіолога-реаніматолога за попереднім записом і тільки в операційні дні.

Тварина, поступаючи в клініку, має бути чиста, собаці необхідний намордник. Аби уникнути можливого при анестезії блювання, за 4-5 годин до передбаченої операції тварині необхідна голодна дієта. Як правило, попередній огляд і госпіталізація до стаціонару проводяться в перші години прийому, оскільки такий порядок дозволяє оптимально використати робочий час хірургічної бригади і розрахувати кількість втручань, їх терміновість, а в залежності від цього і черговість. Власники тварин також оцінять зручність такого порядку, оскільки їм не потрібно нудитися в черзі в очікуванні завершення операції, а після цього ще очікувати на вихід тварини з наркозу. Потрібно просто вранці привести тварину в клініку, помістити її в стаціонар і займатись своїми справами.

Після завершення операції тварині вводиться антидот анестетиків і лікар-анестезіолог виводить пацієнта з наркозу. Потім проводиться огляд і оцінка стану пацієнта, за результатами якого лікар розглядає можливість забрати тварину додому. Якщо операція пройшла без ускладнень і стан тварини стабільний, лікар дозволяє забрати улюбленця. Якщо ж в процесі проведення втручання уникнути ускладнень не вдалося або якщо стан пацієнта потребує подальшого лікарського контролю – така тварина ще на добу чи більше залишається в стаціонарі.

Перед проведенням операції власнику тварини в обов’язковому порядку надається точна і достовірна інформація про умови проведення втручання (навіть екстреного), його мету, способи проведення, очікувані прогнози, вартість всього комплексу процедур, необхідність післяопераційного догляду (особлива увага приділяється можливим ризикам і ускладненням). Також слід проінформувати власника про існуючі альтернативні оперативні і консервативні методи лікування, а також про можливість відмовитись від лікування. Після цього власник заповнює і підписує бланк інформованої згоди на проведення тварині втручання.

Операційний блок клініки «Сімейний улюбленець» відповідає всім сучасним вимогам і оснащений комплексом найновішого обладнання, необхідного для проведення втручань, а саме:

• Кардіомонітором (для моніторингу і фіксації змін серцевої діяльності);

• Пульсоксиметром (для визначення насичення крові киснем);

• Апаратом штучної вентиляції легенів (для підтримки дихальної функції ослаблених тварин або при проведення втручання на грудній клітці тварини, коли потрібне повне розслаблення мускулатури);

• Електрокоагулятором (дозволяє швидко і ефективно зупинити кровотечу);

• Комплексом необхідної реанімаційної апаратури і допоміжного обладнання.

Операційний блок клініки «Сімейний улюбленець» обслуговує дружна команда висококласних фахівців, що складається з лікарів-хірургів, лікарів-анестезіологів і асистентів хірурга.


Записатись на прийом хірурга, отримати консультацію про всі умови проведення хірургічних втручань і вартості лікування ви можете за номерами телефонів  ветеринарної клініки «Сімейний улюбленець»

(044) 332 83 33 , (066) 181 18 06, (097) 750 37 00, (063) 065 64 05