breadcrumbs_revolution_theme

Кастрація 

Кастрація (лат. Castratio – оскоплення, обрізання) – видалення статевих залоз оперативним шляхом. Показанням до такого втручання є як необхідність коригування поведінки тварини (зняття статевого потягу), так і різноманітні патології (новоутворення, травми та ін.).

Оптимальним віком для проведення даного хірургічного втручання становить 5-9 місяців. Відповідальний власник знає, що кастрація – не тільки оптимальний спосіб регулювання чисельності безпритульних тварин, але і надійна профілактика багатьох захворювань і поведінкових проблем (тварина не буде мітити територію, псувати меблі, проявляти агресію, значно знижується потяг до бродяжництва). Окремо слід відмітити таку аномалію розвитку, як крипторхізм – стан, при якому один або обидва сім’яники затримуються в черевній порожнині. Такі тварини не допускаються до племінного розведення і їх доцільно каструвати, оскільки сім’яники, що залишились в черевній порожнині, схильні до перероджень в новоутворення.

На сьогодні хірургічний метод є єдиним надійним методом кастрації. Перед операцією необхідно провести обстеження улюбленця, аби пересвідчитись, що тварина клінічно здорова, а також витримати його на 4-5-ти годинній голодній дієті. Операція проводиться під загальною анестезією.

Кастрація може проводитись двома способами: відкритим і закритим. Техніку виконання втручання визначає ветеринарний лікар. Кастрація – високоточне хірургічне втручання, що потребує повної нерухомості тварини, тому спеціалісти клініки «Сімейний улюбленець» використовують поєднання загальної та епідуральної або місцевої інфільтраційної анестезії. Сама процедура виділення сім’яників триває 10-15 хвилин, однак разом з підготовкою, введенням в загальний наркоз і повним наступним виходом з наркозу кастрація тварини може тривати від 1 до 3 годин. (До повного виходу з наркозу тварині рекомендовано перебувати в стаціонарі клініки). В нормі після проведення кастрації у тварин в області мошонки може декілька днів спостерігатися післяопераційний набряк. Однак якщо ви помітили у свого улюбленця появу виділень або кровотечі в місці проведення хірургічного втручання, необхідно невідкладно звернутися до ветеринарного лікаря.

Після операції з видалення сім’яників необхідно ретельно контролювати вагу тварини, аби запобігти розвитку ожиріння. Сьогодні багато виробників кормів для тварин включають в свої лінійки продуктів спеціалізовані корми для кастрованих тварин. Багато власників надають перевагу годуванню натуральними кормами, однак в такому випадку складно точно розрахувати калорійність раціону і збалансувати його харчову цінність з урахуванням всіх фізіологічних особливостей кастрованих тварин, адже потреба в калорійності їжі у таких тварин знижується в середньому на 30%. Важливо пам’ятати, що ожиріння у тварини значно підвищує ризики розвитку різноманітних хвороб, таких як дистрофія печінки, серцево-судинна недостатність та ін. Оптимальний раціон для вашого улюбленця вам порекомендує лікуючий ветеринарний лікар.

Кастрація тварин проводиться в клініці «Сімейний улюбленець» за попереднім записом за номерами телефонів, зазначеними на нашому сайті. Перед процедурою обов’язковим є огляд пацієнта. За необхідності лікар може порекомендувати проведення передопераційної діагностики: ультразвукового дослідження серця та аналізів крові аби уникнути можливих ризиків при застосуванні анестезії.