breadcrumbs_revolution_theme

Дерматологія

Однією з найпоширеніших проблем власників є дерматологічні захворювання у тварин. Алергічні, грибкові та інші ураження шкірних покривів часто супроводжуються свербінням, що викликає дискомфорт в місцях локалізації. Тварина стає неспокійною, через постійне розчісування утворюються почервоніння і припухлості. З часом ситуація може погіршитись і ускладнитись випадінням шерсті і утворенням проплішин.

Якщо ви помітили ці чи інші симптоми у свого улюбленця, слід невідкладно звернутись в клініку до профільного фахівця – ветеринарного лікаря-дерматолога.

Науці відома безліч дерматологічних захворювань, велика кількість яких характеризуються схожою симптоматикою, тому лише досвідчений лікар після проведення необхідних досліджень може встановити правильний діагноз, який, як відомо, є головною запорукою успіху на шляху до одужання.

Лабораторний блок клініки «Сімейний улюбленець» оснащено всім необхідним високоточним обладнанням для проведення комплексу дерматологічних і загальноклінічних досліджень. А точне дотримання всіх рекомендацій лікаря допоможе досягнути швидкої нормалізації стану тварини.

Кваліфіковані спеціалісти клініки «Сімейний улюбленець» гарантують високий професіоналізм і уважне ставлення до кожного пацієнта. До комплексу послуг з лікування дерматологічних захворювань входять: попередній огляд тварини, проведення необхідних лабораторних досліджень, постановка діагнозу, визначення схеми лікування і саме лікування з застосуванням сертифікованих і безпечних препаратів. Такий підхід не тільки забезпечить швидке і повне одужання вашого улюбленця, але і вбереже його від можливих рецидивів хвороби в майбутньому.

Основними симптомами дерматологічних захворювань є:

• свербіння, яке тварина намагається полегшити покусуванням, надмірним вилизуванням лап чи інших частини тіла, тертям об поверхні, потрушуванням голови та ін..;

• надмірне випадіння шерсті;

• наявність на шкірі висипань, почервонінь, кірочок, лупи;

• вузлики на шкірі;

• почервоніння шкіри і неприємний запах з вушної раковини.

При діагностиці дерматологічних захворювань застосовують наступні методи:

Тест вогким папером – для виявлення бліх та їх фекалій;

Трихоскопія – мікроскопічний аналіз шерсті (необхідний для оцінки структури і циклу росту волосин, наявності ознак травматизації, ураження дерматофітами, виявлення паразитів (вошей, кліщів));

Люмінісцентна діагностика лампою Вуда — проводится у випадку підозри на лишай (уражені волосини визначають по яблучно-зеленому світінню);

Зіскоби — вушні, поверхневі, глибокі. Застосовують для виявлення різноманітних паразитів (кліщів Отодектес, Демодекс, Саркоптес, Нотоедрес, Хейлетієлла). Також зіскоб дозволяє виявити волосини, уражені спорами грибів-дерматофітів або шкірних гельмінтів, наприклад, Pelodera.

Цитология шкіри — пункційна цитологія, мазки-відбитки, скотч-тест. Дослідження проводять для оцінки клітинного складу уражень шкіри, дозволяють визначити тип і природу запалення (грибкове, бактеріальне, дріжджове, дерматофітне ураження шкіри).

Отоскопія — обов’язково проводиться при підозрі на отит – запалення слухових проходів. Метод дає можливість виявити чужорідне тіло в слуховому проході, наявність новоутворень, кліщів. Також метод використовується для оцінки ступеню запалення шкіри слухового проходу, стану барабанної перетинки, наявності і характеру виділень. Для проведення отоскопії може знадобитись короткотривала седація тварини.

Мікологічний посів – є оптимальним методом для підтвердження чи виключення дерматофітії. Також використовується для контролю ефективності проведеного лікування. Посів виконується протягом 1-3 тижнів (в залежності від швидкості росту на живильному середовищі).

Бактеріологічний посів з антибіотикограмою – застосовується для визначення наявності і чутливості бактеріальної інфекції до антибіотиків різних груп.

Гістопатологічне дослідження або біопсія шкіри. При деяких захворюваннях (аутоімунних, спадкових, неопластичних) є єдиним методом підтвердження діагнозу. Біопсію проводять під місцевим знеболенням, проте для забору зразків з важкодоступних чи чутливих місць (мочка носа, вуха, подушечки лап, губи) може знадобитись седація або загальна анестезія. Метод забору проб залежить від конкретного захворювання і типу ураження шкіри: це може бути панч-біопсія, ексцизійна або інцизійна біопсія. Місце забору проб ушивається одним чи декількома швами, які або можуть розсмоктуватись самі, або потребувати зняття через 7-10 днів. Лікування дерматологічних захворювань потребує точного розуміння всіх процесів, що відбуваються в шкірі, тому в складних випадках ми рекомендуємо отримати висновок сертифікованого ветеринарного Європейського патолога. Термін виконання такого висновку – близько 4 тижнів.

Попередній запис обов'язковий. Записатися на прийом до ветеринарного лікаря-дерматолога ви можете за телефонами ветеринарної клініки «Сімейний Улюбленець»:

(044) 332 83 33, (097) 750 37 00, (063) 065 64 05, (066) 181 18 06