breadcrumbs_revolution_theme

Поговоримо про анестезію. Що це таке і в яких випадках її застосовують.

Анестезія (наркоз) – штучно викликанний стан організму, близький до глубокого сну, з втратою одного або всіх видів чутливості. Анестезію застосовують при різноманітних хірургічних втручаннях, проведенні санації ротової порожнини тварини, при деяких видах апаратної діагностики, коли є потреба забезпечити нерухомість тварини (рентгенографія, МРТ, КТ тощо). Також анестезію застосовують при проведенні стрижки (грумінгу) у котів,якщо є така необхідність.

Власне, наркоз є комплексом, що складається з трьох компонентів:
• Сон – під дією препаратів-гіпнотиків свідомість пацієнта пригнічується, він засинає, та забезпечується амнезія про хірургічне втручання.
• Анальгезія (знеболювання);
• Міорелаксація (розслаблення м’язів).

Трапляється, що власники тварин через недостатню проінформованість чи через страх вирішують проводити своїм улюбленцям стоматологічні, гігієнічні та інші болючі і малоприємні маніпуляції без анестезії, що може призвести до травматизації та сильного стресу.

Також існують випадки, коли з метою так званої «економії» обирають «дешевий наркоз», котрий дійсно в багатьох випадках може викликати масу побічних ефектів, особливо за наявності у тварини захворювань. Перш за все, зауважимо, що препарати, що застосовуються в ветеринарній практиці для анестезії, доступні для більшості клінік і лікарів. Економія в даному випадку полягає у відсутності контролю за станом тварини в процесі втручання спеціалістом-анестезіологом, який проводить моніторинг фізіологічних показників організму і несе відповідальність за життя і здоров’я вашого улюбленця. Така «дешева анестезія» являє собою просте внутрішньом’язове введення препарату і наступне очікування закінчення його дії на організм. При цьому процес практично некерований, оскільки моніторинг стану організму тварини не проводиться і порушення в процесі втручання будь-якої з її життєвих функцій може залишитись непоміченим.

Присутність анестезіолога гарантує індивідуальний підхід до анестезії кожного пацієнта, та постійний контроль за станом пацієнта, що дозволяє у випадку виникнення ускладнень максимально швидко і точно провести коригування, а також м’яке і безпечне виведення тварини з наркозу. Таким чином, якісна анестезія забезпечує високу ефективність проведення маніпуляцій, одночасно мінімізуючи ризики виникнення ускладнень і побічних ефектів для здоров’я тварини.

У ветеринарній клініці «Сімейний улюбленець» хірургічні втручання та інші маніпуляції, що потребують анестезії, проводяться під наглядом спеціалістів-анестезіологів, котрі супроводжують пацієнта на всіх етапах діагностики і лікування.

Також в обов’язки анестезіолога входить:
• консультування власників про можливі анестезіологічні ризики;
• складання анестезіологічного протоколу з урахуванням даних попереднього обстеження тварини і її анамнезу;
• підбір оптимальних схем і дозувань препаратів для безпечного перебігу процесу анестезії і мінімізації побічних ефектів;
• складання плану післяопераційної аналгезії (знеболювання);
• присутність на операціях від початку і до кінця, моніторинг і контроль життєво важливих функцій організму (дихальної, серцево-судинної систем), оперативне коригування виявлених в процесі втручання порушень;
• за необхідності – проведення реанімаційних заходів, протезування життєво важливих функцій організму, підтримка і стимуляція серцевої діяльності, здійснення примусової вентиляції легенів тощо;
• виведення пацієнта з наркозу, наступний контроль його стану до повного пробудження.
Нашими спеціалістами-анестезіологами накопичений великий досвід проведення різноманітних хірургічних втручань та інших маніпуляцій різної складності: від найпростіших процедур до складних і тривалих операцій.