breadcrumbs_revolution_theme

Поговоримо про анестезію. 

Анестезія – широке поняття, загальна назва різних видів знеболювання організму. Анестезія усуває больові відчуття, знімає напруження м’язів і рефлекси, а також вводить пацієнта в стан, подібний до глибокого сну, що дозволяє лікарю-хірургу якісно провести втручання, а пацієнту не відчувати при цьому болю і страху. Анестезію в ветеринарній практиці застосовують не тільки при проведенні хірургічних втручань, але і у випадках, коли необхідно забезпечити нерухомість тварини (стоматологічні процедури, різні види апаратної діагностики, груммінг і т.д.).
На сьогодні анестезіологічне забезпечення перетворилось в невід’ємну частину загальної ветеринарної практики. На зміну простому знеболюванню прийшов цілий комплекс заходів, що дозволяє не тільки якісно виконувати велику кількість різноманітних хірургічних втручань і маніпуляцій, але і максимально знизити ризики виникнення ускладнень. У ветеринарній практиці застосовується як загальна, так і місцева анестезія.
Загальна анестезія – складний процес, метою якого є знеболювання, знерухомлення пацієнта і занурення його в медикаментозний сон. Загальна анестезія поділяється на інгаляційну і неінгаляційну (кожен з видів має свої плюси і мінуси, від чого залежать і показання до застосування):
• інгаляційна анестезія – введення препаратів здійснюється шляхом вдихання газової суміші; до переваг відносяться мала токсичність і хороша керованість, оскільки дія препаратів припиняється протягом 2-3 хвилин після припинення вдихання;
• неінгаляційна анестезія – анестезія шляхом внутрішньовенного або внутрішньом’язового введення препаратів; такий метод забезпечує хороший ступінь анестезії і мінімальний вплив на дихальну та серцево-судинну системи; використовується при проведенні втручань різного ступеню складності, включаючи стерилізацію і кастрацію тварин.
Місцева анестезія – процедура, метою якої є блокада нервових імпульсів з місця оперативного втручання за допомогою переривання нервової передачі. В ветеринарній практиці місцева анестезія, як правило, застосовується в поєднанні з іншими методами, що дозволяє знизити ризики без зниження якості аналгезії. Види місцевої анестезії:
епідуральна анестезія – анестезія шляхом проведення блокади спинномозкових нервів і корінців, особливо актуальна при проведенні кесарського розтину, оскільки дозволяє уникнути шкідливого впливу анестетика на плоди;
інфільтраційна анестезія – анестезуючим розчином просочуються м’які тканини в області втручання (при проведенні поверхневих втручань);
поверхнева анестезія – нанесення анестетика безпосередньо на ділянку, що оперується (найчастіше застосовується при лікуванні органів ротової порожнини і очей).

При виборі оптимального метода анестезії лікарем-анестезіологом обов’язково враховується загальний стан тварини, її вік, вага, анамнез, а також характер, складність і тривалість планованої маніпуляції. Також вкрай бажано провести комплекс додаткових лабораторних і апаратних досліджень: аналізи крові, УЗД, рентген, обстеження кардіолога і т.д. Також при надходженні тварини на операційний стіл лікар проводить премедикацію (введення певних препаратів, що дозволяють підвищити ефективність дії анестетиків і максимально нейтралізувати їх можливий шкідливий вплив на організм).
Ще однією обов’язковою рекомендацією при проведенні хірургічних втручань під анестезією є проведення моніторингу основних життєвих функцій організму: це дозволяє в режимі реального часу відстежувати стан організму пацієнта і своєчасно реагувати на виникнення нештатних ситуацій.
Клініка «Сімейний улюбленець», турбуючись про здоров’я ваших вихованців, забезпечує кожному пацієнту індивідуальний підхід і присутність лікаря-анестезіолога при проведенні будь-якої маніпуляції, що потребує використання анестезії. Саме анестезіолог простежить за станом вашого улюбленця під час втручання, а також забезпечить м’яке і безпечне пробудження – виведення з наркозу. Такий комплексний підхід до профілактики операційних ускладнень і анестезіологічної смертності дозволяє нашим лікарям мінімізувати ризики ускладнень і побічних ефектів для здоров’я вашого улюбленця.