breadcrumbs_revolution_theme

Стерилізація

Стерилізація (від лат. Sterilis – безплідний) – штучне припинення репродуктивної функції організму шляхом хірургічного або медикаментозного втручання, при якому не видаляють репродуктивні органи, а лише позбавляють здатності до розмноження. У ветеринарній практиці, щоб уникнути плутанини між поняттями цим терміном частіше позначають видалення статевих залоз у тварин жіночої статі (зазвичай видаляються яєчники і матка). Якщо власник не планує займатись племінним розведенням, тварину краще за все планово стерилізувати. І, хоч процедуру можна виконувати в будь-якому віці, бажано це зробити до настання першої тічки (в середньому у кішок 5-7 місяців, у собак - від 6-8 місяців).

Безумовними перевагами стерилізації є:

• Зменшення поголів’я безпритульних тварин,

• Ефективна профілактика новоутворень яєчників і молочних залоз, пірометри (гнійного запалення матки) та ін.,

• Стабілізація поведінкових реакцій тварини (зниження рівня агресії, тяги до бродяжництва, тварина стає спокійнішою і слухнянішою),

• Припиняються шкідливі звички, пов’язані зі статевою поведінкою: тварина перестає мітити, кричати, проявляти неспокій,

• Стерилізація також сприяє подовженню терміну життя ваших улюбленців (в середньому на 1,5-2 роки порівняно з нестерилізованими тваринами).

Також існує ряд медичних показань до стерилізації, наприклад, дисфункція яєчників, хибна вагітність у сук, патологічні зміни і запальні процеси в матці, утворення гормонозалежних пухлин зовнішніх статевих органів і молочних залоз, різноманітні патології вагітності та ін.

Оскільки стерилізація є достатньо серйозним хірургічним втручанням, перед проведенням операції слід ретельно обстежити тварину. Окрім огляду лікаря також показані:

• Передопераційний вибірковий або загальний і біохімічний аналізи крові (в залежності від вікової категорії анестезіологічного ризику),

• ЕХО КГ

Позаяк стерилізацію проводять під загальною анестезією, необхідною умовою також є голодна дієта протягом 4-5 годин. Не обмежувати тварину від пиття.

Техніка проведення операції по стерилізації.

Сама операція триває: у кішок 20-40 хвилин, у собак дещо довше – 30-60 хвилин. Вибір доступу визначається фізіологічними особливостями і станом здоров’я тварини (може проводитись по т.н. білій лінії живота або боковим методом).

Етап 1: Забезпечується доступ до венозного руслу. Проводиться попередня медикаментозна підготовка тварини до загальної анестезії та хірургічного втручання.

Етап 2: Тварина вводиться в наркоз. У клініці «Сімейний улюбленець» використовується мультимодальний підхід до анестезії, що дозволяє більш повноцінно знеболити місце проведення хірургічного втручання. Всі життєві функції тварини на протязі всього втручання контролює лікар-анестезіолог.

Етап 3: Підготовка операційного поля (живіт тварини виголюється, обробляється антисептиком, застилається операційним покриттям для уникнення потрапляння шерсті в операційний розріз).

Етап 3: Через невеликий розріз (до 2 см у кішок) хірург дістає яєчники за допомогою спеціального інструмента і відсікає їх коагулятором. Також через цей же розріз видаляється і матка. Невеликі розміри розрізу гарантують короткий період відновлення тварини після операції і мінімізують ризики можливих ускладнень. (Також важливо, що рана невеликих розмірів не завдає тварині болю чи дискомфорту). Після цього відбувається ушивання черевної стінки, підшкірної жирової клітковини і операційної рани. Сьогоднішній рівень розвитку ветеринарної медицини дозволяє накладати косметичні шви, після яких на шкірі тварини не залишається дефекту (шраму).

Етап 4: Після закінчення операції тварині вводиться антидот анестетиків. Пацієнт направляється в стаціонар клініки для наступного виведення з наркозу під контролем лікаря-анестезіолога.

Після проведення стерилізації необхідно протягом 7-9 днів берегти шви від розлизування (необхідно придбати попону або спеціальний комір). У разі виконання косметичного шва відсутня необхідність одягати попону. Такі шви знімати не треба так як виконані вони саморозсмоктуючим шовним матеріалом.

Спеціалісти клініки «Сімейний улюбленець» прагнуть, аби операція по стерилізації відбувалась найбільш щадним для тварини методом і була максимально безпроблемною для її власника. Поставити питання, що вас цікавлять, і записати свого улюбленця на стерилізацію ви можете за номерами телефонів, зазначеними на нашому сайті.